Chov pralesniček

U většiny zvířat, která chovám, se snažím popsat základní informace o chovu, tak aby si jakýkoliv případný zájemce mohl přečíst vše podstatné a případně se do chovu pustit také. V případě pralesniček už tuto práci udělali jiní a tak zde umístím pouze odkaz na vynikající stránky, ze kterých jsem téměř veškeré informace čerpal i já :-).

Asi nejlepší stránky v češtině. Majitel bohužel žabky již nechová, stále ale stránky fungují a obsahují veškeré informace potřebné pro základní chov:

http://www.ranitomeya.cz/

Další výborné české stránky, které obsahují důležité a zajímavé rady pro chov a odchovy žabek:

http://www.chovatelstvi-teraristika.estranky.cz/clanky/clanky—pralesnicky-a-jejich-chov/pralesnicky-aneb-zive-drahokamy-v-terariich–obecny-popis-chovu-.html

Informací samozřejmě nikdy není dost a i u zajímavě vypadajících stránek je vždy dobré pročíst si informace z několika dalších zdrojů, aby si člověk ověřil, že jsou informace správné. Uvádím proto i odkazy na zahraniční weby, na kterých lze čerpat zajímavé informace a doporučení pro chov pralesniček:

Základní stránky obsahující popis jednotlivých druhů pralesniček, popis lokalit jejich výskytu v přírodě a mnoho dalších informací:

http://www.dendrobates.org/

Další luxusní stránky, plné informací o jednotlivých druzích a zejména dobrý rad, jak vyrobit vhodné terárium/vivárium.

http://www.dendroworks.co.uk/

Spíše doplňkové info o chovu pralesniček, obsahující ale zajímavá videa a ukázky terárií:

http://caresheet.net/animals/dart-frogs/

Diskusní forum, které je plné rad a doporučení pro chov:

http://dartden.com/

Bližší popis chovu jednotlivých druhů je u každého druhu uveden zvlášť.