Vybrali jste si nějaké zvíře z mé nabídky? Pak není nic jednoduššího, než se ozvat e-mailem, případně kontaktním formulářem, abychom se dohodli na podmínkách prodeje, případně výměny a domluvili se, kde a jakým způsobem Vám zvíře předám.

Abych usnadnil komunikaci je u každého zvířete uveden kód, který označuje o jaké mládě/ zvíře  se jedná.

Příklad kódu: RC2011-01-1,0-06/17

Vysvětlivky:

RC … Rhacodactylus Ciliatus, VA – Varanus Acanthurus, UA – Uromastyx Acanthinura, atd.

2011-01 – pořadí mláďěte v daném roce pro identifikaci konkrétního jedince

1,0 … samec, případně 0,1 samice, či 0,0,1 – neurčené mládě

06 … měsíc narození

17 … den narození[/box]

Pokud si tedy nějaké zvíře vyberete, opište si jeho kódové označení a to uveďte v e-mailu, nebo zprávě, kterou budete posílat. Já tím pádem budu vědět přesně o jaké zvíře máte zájem a vyhneme se tak případným nejasnostem, nebo nedorozumněním.

Jakmile se domluvíme na prodeji zvířete, zbývá se domluvit kde si zvíře můžete převzít.

Osobně se účastním většiny termínů burzy Živá Exotika v Praze a zvíře tak můžu dovézt na tuto burzu a předat jej buď přímo na burze, nebo v den konání burzy kdekoliv v okolí místa konání burzy. Je samozřejmě možné se domluvit i na jiných místech předání zvířat, často pracovně jezdím všude možně po republice, takže vše záleží na osobní domluvě.

Předem upozorňuji, že zvířata prostřednictvím ČD ani jinou standardní zásilkovou službou, nezasílám. Jedinou variantou je využití kurýrů specializujících se na přepravu živých zvířat.

Pokud to bude z hlediska vzdálenosti reálné, je samozřejmě nejjedonudšší převzít si zvíře přímo v Českých Budějovicích, kde je možné si zároveň prohlédnout podmínky v jakých zvířata chovám a případně něco okoukat :-).

Zvířata s ohledem na osobní zkušenost prodávám až odrostlejší, aby se zvýšila jejich schopnost přežití. Je to zejména proto, že například mladé phelsumky nedokážou konzumovat běžně dostupné cvrčky, které zakoupíte ve zverimexu. Potřebují výrazně menší potravu, buď čerstvě vylíhnuté cvrčky, octomilky, nebo jiný druh pidihmyzu :-), která se blbě shání. Je proto lepší, když jsou zvířata před odchodem do nového domova již odrostlejší aby dokázala přijímat potravu běžně dostupnou ve zverimexech a nový chovatel tak neměl problém s krmením.

Každé zvíře díky tomuto pravidlu prodávám zdravé, rozkrmené, často již naučené na umělou stravu. Pokud budete chtít z různých důvodů zvíře okamžitě po vylíhnutí, i to je samozřejmě možné, berete však tímto na sebe zodpovědnost za rozkrmení mláděte. Pokud by někdo chtěl mít jistotu, že na něj zvíře “zbude”, je možné si jej samozřejmě po osobní dohodě rezervovat.

Ke každému zvířeti dostává nový majitel písemný doklad v podobě smlouvy, byť by se mělo jednat o stručnou jednostránkovou smlouvu, která potvrzuje, že bylo zvíře legálně zakoupeno od chovatele a jaký je jeho původ.

[box type=”warning”] Prosím pochopte, že neprodávám hračky, umělé kytky ani nic podobného. Prodávám živá zvířata a vyhrazuji si proto právo, odmítnou své odchovy prodat, pokud budu mít pocit, že si zájemce kupuje hračku a zvíře nebude chováno v adekvátních podmínkách.[/box]